Любомира Бойцун про тернопільське Підзамче


Спускаючись із пагорба до самого ставу, під замком тулився стародавній квартал ремісників — Підзамче. Замешкали тут майстри, котрі задовольняли потреби замку, — коло дії, римарі, ковалі, зброярі, чинбарі та інші рукомесники. Із інвентаря міста за 1672 рік, опрацьованого істориком Людвіком Фінклем, можна дізнатися про шевський і кравецький цехи, які утримували башти відповідної назви. Кушнірський цех, як свідчить перепис, підупав.  У цьому документі згадуються  15  шевців, 12 ткачів, 10 кравців, 6 ковалів і тільки один кушнір, шапкар, тесля, бондар, столяр, гончар, калачник, римар, а також "замковий шкляр". Окрім того, було два пекарі й олійники. Було тут також два золотники — Мартин і Войцех. 

Називаються також цимбаліст Григорій і скрипаль Михайло. В описі 1672 року є згадки про дві кузні над ставом. Черпаємо тут відомості й про рибалок.

У пізніші часи Підзамче було ремісничо-робітничим кварталом. У кінці 30-х років XX століття — це район тернопільського люмпену. Із розбудовою міста та спорудженням готелю для інтуристів «Тернопіль», скромні хатки підзамча зруйнували. Стерся ще один штрих в історії міста. 

Тернопіль у плині літ (2003) / Любомира Бойцун
Розділ "Тернопільські стави. Серет. Загребелля" / ст.37

1 коментар:

  1. http://img.hurtom.com/image/Rzd друзі це моя перша робота: "Підзамче в кольорі", хто зробить краще поділіться тут.

    ВідповістиВидалити