В Тернополі відзначають день вулиці Франка


День  вулиці, названої на честь Івана Франка, відзначать 16 08 2015 в Тернополі. Святкування стартує о 15:00 годині.


Заселення території нинішньої вул.Франка почалося вкінці 17 століття. У давнину вулиця сягала міської околиці старовинного Збаразького передмістя, межею якого була Збаразька, а потім Старозбаразька вулиця.

До 1948 вулиця Івана Франка року називалася «Стрілецька Вища» або «Реальна». Тут збереглося багато пам'яток старовинної міської архітектури. Будинки на вулиці Івана Франка — характерні для забудови 1 9- початку 20 століття.

В одній із кам'яниць (тоді це був № 20), що була власністю Державної казни, квартирував 54-ий полк піхоти, який дислокували у місті у польський період 1920—1939 років.

На Стрілецькій Вищій також знаходилася учительська бурса — гуртожиток для синів учителів тодішніх Тернопільського, Теребовлянського, Гусятинського, Збаразького та Скалатського повітів, які навчалися у освітніх закладах Тернополя. Будівлю було споруджено 1894 року. Нова бурса мала велике подвір'я і город. Приміщення відповідало усім гігієнічним нормам і оцінювалося у 1901—1902 роках в 40 тисяч корон.

Одна із давніх будівель на цій вулиці дала їй нову назву — у вересні 1890 року розпочалося будівництво оселі для польського гімнастично-пожежного товариства «Сокул». Наприкінці 1970-их років цю споруду було реконструйовано на соціалістичний манер і Тернопіль втратив ще одну архітектурну пам'ятку. Нині у цьому приміщенні працює «Кінопалац».

На вулиці Івана Франка також збереглася давня вілла — зразок респектабельного помешкання заможних тернополян. Збудована в 1894 році. Належала тернопільському лікару Олександру Грабовському. Тепер у цьому приміщенні діє дитяча бібліотека.

Зберігся також будинок, де тривалий час містився «Хліб України».

Немає коментарів:

Дописати коментар