Про походження назви міста Тернопіль


Оскільки право на заснування міста-фортеці надано Яну Амору Тарновському, то вважають, що назва пов'язана із його іменем. Справді, назви "Тернове поле", "Тернополє", "Тернопіль" співзвучні з прізвищем засновника. Слово "терен" польською звучить "тарн". Польські джерела також засвідчують, що місто було засноване як "Тернополє". На численних поштових листівках з видами міста кінця XIX — початку XX століття з написами українською, польською і німецькою мовами, читаємо "Тернопіль" і "Тарнопіль ".

Молоде місто, попередником якого було легендарне Топільче, швидко розвивалось. Адже засновано воно на вигідному торговельному шляху, на землях, здавна заселених. Цілком можливо, що Тарновський лише розширив і розбудував зруйноване попереднє поселення.

Протягом своєї історії Тернопіль був власністю багатьох магнатів, що спричинялось до обмеження міських прав. Аж 15 лютого 1843 року підписано контракт купівлі міста від його останнього власника Тадеуша Туркула. Міщанам це обійшлося у 175 000 флоринів сріблом. 12 грудня 1844 року цісар Фердинанд І надає Тернополю титул вільного королівського міста і підтверджує герб, пов'язаний із так званою "Лелівою" Тарновських. Дехто бере за точку відліку історії герба Тернополя грудень 1844 року. 

Тернопіль у плині літ (2003) / Любомира Бойцун
Розділ "У нестримному леті літ" / ст.10

Немає коментарів:

Дописати коментар