Чому лялька не має площі?


До Тернополя і через Тернопіль проїзджає величезна кількість туристів. У цій радості є сум, бо місто не має шо дати людям, які хочуть тут щось почути, побачити, поїсти, купити... Я вражений наполегливістю наших людей, які по кілька годин шукають в мережі тур-інф-центр (якого звісно нема), шукаю ескурсоводів (звісно їх посилають кілька разів подалі).. Лише через годину-другу, коли всядемося у генделику, то чую про такі труднощі і намагаюся пояснювати чому ми так живемо...

Тернопіль - привабливе місто із цікавою історією. Тут є що показати і про що розповісти. Єдина біда Тернополя - це закомплексованість і відсутність повноцінного, діючого туристично-інформаційного центру. 

На днях почув на вулиці слова, які мене страшенно взлили, хоча звички злитися переважно не маю. Дві дівчини, почувши бій курантів на Катедрі, назвали їх "якоюсь хєрньою". Мене це так шокувало, ніби хтось дав палкою по плечах.. Писок впав до колін, в очах потемніло.. небо затулилося хмарами і скисло.. Такі випадки є надзвичайно "хорошим" показником і свідченням того, чого ми варті і як ставимося до туристів та небанального минулого, яке десь-хтось називає історіїю...

Люди їдуть.. люди цікавляться.. Тепер навіть місцеві цікавляться..

А ще жителі східних та центральних областей вражені гостинністю Західної України. Вони важко звикають до ввічливості, до слів "пане/пані", а ще до "вибачте, дякую, будь ласка, перепрошую". Спочатку думали, що з них знущаються.. Ось такі паралелі..

Лялька і справді не має площі і це питання мучить мене щоразу, коли проходжу повз. Бракувало місця та простору? Це ж мистецьке середовище.. Совок дивна істота, але наші часи не менш парадоксальні та дивакуваті. 

Сильно надіюся на добрі зміни і всяко сприяю тому щоб про нас знали та пам'ятали.

Немає коментарів:

Дописати коментар