У Тернополі встановлять меморіальну дошку Любомирі Бойцун

Пам’ять відомої тернополянки Любомири Бойцун, яка багато років досліджувала історію рідного міста, була архівістом, істориком і краєзнавцем, вшанують встановленням меморіальної таблиці. З проханням надати дозвіл на встановлення пам’ятного знаку до міської ради звернулися представники обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Меморіальну дошку встановлять на фасаді будинку, де проживала краєзнавець – на вулиці Чумацькій, 27.

Дозвіл на встановлення меморіальної дошки надали на черговому засіданні виконкому міської ради.

- Обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури надала нам макет меморіальної таблиці, який ми погодили, – розповів Василь Бесага, начальник управління містобудування, архітектури та кадастру. – Це не дуже велика таблиця з портретом Любомири Бойцун та пам’ятним написом. Виготовили її за добровільні пожертви членів товариства, друзів. Після рішення виконкому організація може встановлювати меморіальну дошку.

Любомира Степанівна Бойцун народилася в Тернополі у квітні 1945 року і все життя прожила в рідному місті. Навчалася у Чернівецькому університеті на філологічному факультеті, працювала в Державному  архіві Тернопільської області. Тернополянам вона відома завдяки численним публікаціям на краєзнавчу тематику. У 2003 році вийшли дві її книги: путівник «Завітай­те у Тернопіль» і «Терно­піль у плині літ: Історико-краєзнавчі замальовки». Над доповненнями до другої книги Любомира Бойцун працювала і в останні роки життя. Померла вона на початку березня 2015 року. Похована на Микулинецькому кладовищі.

Немає коментарів:

Дописати коментар