Давній листопадовий Тернопіль


Порядки у місті

Бурмістр Козьмінський запровадив у місті чистоту, що і не пам’ятаємо, чи коли така існувала у Тернополі, навіть найстарші люди. Дві клоаки на Торговиці, ніколи не висихаючі, відомі на ціле місто найогиднішими смородами, за управління п. Козьмінського було знесено. Коло різниці, де також, як і з клоак, описаних вище, виливалися смороди, пан Козьмінський спрямував, спеціально вирізаним каналом, воду із ріки, яка зносить всілякі нечистоти.

Gazeta Narodowa № 283, 29 листопада 1873 р.

Відвідини

Кілька місяців тому кілька офіцерів 10-го полку драгунів, дислокованих у Тернополі і околиці, відвідали російську прикордонну військову охорону у Волочиськах. Тими ж днями ревізували їх росіяни у повному парадному обмундируванні, числом 8 осіб. Полковник Чеґрінов, підполковник Ґловачевський, троє ротмістрів і троє штабс-ротмістрів. Після прибуття о 11-тій годині ранку, вони нанесли візит честі панові старості і генералові, після чого побували на кавалерійському манежі, де їх прийняли обідом. Під час учти грала капела 55-го піхотного полку. О 5-тій годині пополудню всі присутні відбули на залізничну станцію, після чого російські офіцери, із якими сердечно попрощалися, від’їхали до Волочиськ, сповнені, як запевняли, найкращих спогадів.

Gazeta Narodowa №264, 19 листопада 1897 р.

Смерть педагога

В суботу 12.ХІ., через важкі матеріальні умови, поклав кінець своєму життю шанований і заслужений педагог, викладач школи Перля, блаженної пам’яті Адольф Мессута.

Glos Polski №18, 19 листопада 1910 р.

Жовніри на вулицях

Вже кілька тижнів, як лежить на вулицях болото, військові відділи, які дислокуються „На Бараках”, ходять вулицею Тарновського хідниками. Не маємо, кінець-кінців, нічого проти цього, але це повинно однак відбуватися без шкоди для цивільної публічності, яка змушена посуватися в болото, якщо не хоче бути розштурханою і відіпханою. Ми бачили, як вулицею Тарновського одного разу одночасно два відділи обома хідниками, до того ж двійками. Маємо надію, що пан полковник захоче віддати відповідне розпорядження.

Glos Polski №47, 22 листопада 1913 р.

Недільний відпочинок

Цілий час говориться про недільний відпочинок, але ніхто не слідкує, щоби він не був зіпсований. Коли вже ідеться у неділю вулицями міста, можна побачити не кілька або кільканадцять, але кількадесят повікриваних магазинів, не рахуючи шинків т. зв. „мордовні”, де при музиці нераз процвітає цілими ночами розпуста і п’янство. Може би поліція захотіла зтим зробити якийсь порядок?

На вулиці Міцкевича

На вулиці Міцкевича громадяться „інспектори свіжого повітря” і на адресу перехожих жінок голосно вигукують непристойні слова. Повідомлена про це поліція вияснила прізвища тих панів. При нагоді, звертаємо увагу дирекції середніх шкіл, що заборона, видана „спацерувати” учням вулицею Міцкевича, особливо ввечері, знову пішла у забуття. Здало би ся її пригадати, але пізніше і припильнувати, щоби вона не залишилася на папері...

Glos Polski №48, 23 листопада 1913 р.

Поразка Петлюри

Деякі відділи побитих військ Петлюри пересікли Збруч і були роззброєні польськими властями.

Rzechpospolita №148,21 листопада 1920 р.

Тріснув котел в електровні

Минулого тижня у нашій електровні тріснув котел. Внаслідок цього уживання струму для промилових цілей дозволено тільки до 15-ої години.

Echo Podolskie №33, 21 листопада 1926 р.

Жидівський шпиталь

Урочисте відкриття відновленого жидівського шпиталю. Примаріуш шпиталю доктор Шимон Кранц із Кракова.

Glos Polski №47, 21 листопада 1938 р.

ВІДВІДИНИ ТЕРНОПОЛЯ ОФІЦЕРАМИ РОСІЙСЬКОЇ АРМІЇ / Джерело

Немає коментарів:

Дописати коментар