Недобудовану бібліотеку хочуть віддати області


Передати обласну бібліотеку у власність громади Тернопільської області вважає за доцільне голова обладміністрації Степан Барна. Водночас в обладміністрації спростовують чутки, що хочуть передати довгобуд на баланс міста.

Автор проекту бібліотеки Олег Головчак вважає, що коли б довгобуд справді хотіли завершити, це можна зробити і в сучасних умовах.

– На рівні чуток дійсно є така інформація, що нібито міськрада виступає за передачу. Але на сьогоднішній день ці чутки не підкріплені жодними документами, – каже керівник прес-служби обладміністрації Олег Удич. — Ні ообладміністрація, ні управління капітального будівництва не є їх ініціатором.

Як каже голова обладміністрації Степан Барна, на добудову обласної бібліотеки потрібно приблизно 50 мільйонів. За словами Олега Головчака, ще три роки тому ця сума становила 33 мільйони.

– Моя позиція була і є такою, що я ставлю питання про передачу приміщення у власність області, – каже Степан Барна. – Якщо бібліотека обласна, то вона має бути у власності області. Єдиний варіант завершити цей проект – це перенести зрештою бібліотеку зі старого місця у нове. Також розглядаємо варіант переведення туди школи мистецтв.

Завершити довгобуд, за словами пана Барни, можна, якщо залучити інвестора.

– Це можна зробити на умовах, що інвестор добудує нове приміщення, а йому віддадуть старі, – пояснює Степан Барна.

Не проти розташувати у довгобуді інші, крім бібліотеки, культурні установи й автор її проекту архітектор Олег Головчак. Він – голова обласної спілки архітекторів.

– Якщо будівлю передадуть у міську комунальну власність, про бібліотеку можна забути, адже її можуть перепрофілювати, і міськраді це буде нескладно, – каже пан Головчак. – Я не знаю і про мету передачі приміщення в обласну комунальну власність. Давайте будемо чесними, бібліотека може і не бути на стільки тисяч томів, як заплановано. Для неї можна виділити два-три поверхи. Також тут можна розмістити обласний Художній музей. Адже він – у надто малому приміщенні.

Узагалі в довгобуді, після його завершення, можна створити культурний центр, пропонує Олег Головчак.

– Але не дай Боже, щоб якийсь торговельний центр, — наголошує він. – Я вважаю, що якщо хотіти, добудувати бібліотеку можна й зараз. Але за всі роки не було справжніх потуг влади для цього.

Нагадаємо, що обласну бібліотеку у Тернополі розпочали будувати ще у 1986 році, і досі не завершили.

Володимир Мороз, "20 хвилин"/ Урбаністика Тернополя

1 коментар:

  1. В мене велике побоювання, що в любому випадку - чи то бібліотека буде у власності міста чи у власності області знайдуться "новатори", що будуть намагатися "перепрофілювати" її! А з огляду на те, як міська "влада" РОЗПРАВЛЯ"ЄТЬСЯ з історичними пам"ятками!!!

    ВідповістиВидалити