Тернополянка Ірина Максимів знялась у фільмі Спілберга

Тернополянка Ірина Максимів зіграла одну з головних ролей у документальному фільмі про холокост в Україні всесвітньовідомого кінорежисера і продюсера Стівена Спілберга.

Пані Ірина днями повернулася з Києва з презентації документального фільму "Назви своє ім'я".

Під час війни батьки пані Ірини дев'ять місяців переховували "під носом" німців у погребі свого будинку на території німецького генштабу 16 євреїв. Натомість врятовані від смерті люди "віддячили" сім'ї, викравши в них при втечі всі заощадження.

 У майже півторагодинній документальній стрічці "Назви своє ім'я" люди, які вижили в 1941-42 роки, розказують в інтерв'ю, як їм вдалося врятуватися від неминучої загибелі. І лише Ірина Максимова, якій у часи тих подій було 11 років, розповідала, як її сім'я допомагала вижити євреям.

Ірина Максимів розповіла, що її згадки про воєнні страхіття режисери записали ще 12 років тому (1994р). В Тернопіль тоді до неї спеціально приїжджала знімальна група.

- Не знаю точно, як на мене вийшли, - каже пані Ірина. - Можливо, через диплом, яким моїх батьків визнали світовими праведниками. Його мені вручилич вже багато років тому за героїчний вчинок моїх батьків. Сама картка мало значить, але для нашої сім'ї вона дуже дорога.

В довгій розмові з тернополянкою Спілберг зізнався, що був дуже вражений благородністю її сім'ї.

Вся знімальна група, яка приїжджала до пані Ірини, була вражена її оповідями про пережите. Інтерв'ю у неї брали чотири години, а копію записаної на відеокасеті розмови залишили на пам'ять.

Ірина Максимова вже мала досвід зйомок у фільмах. Кілька років тому до неї приїжджали німці, які знімали фільм про холокост. Тому, коли звернулися українські режисери, пані Ірина одразу ж погодилася.

- Добре, що тепер почали висвітлювати ті часи, - каже пані Ірина. - Історія нашої сім'ї
здивувала всіх - Спілберга, відомого українського бізнесмена Віктора Пінчука, який все те фінансував, Ющенка і всю знімальну групу. Але ніхто не запитав, як і за що я живу зараз і чи не потрібна мені якась допомога.

Мирослава КАРМЕЛЮК, myroslava.karmelyuk@te.ria.ua, 8(-97)7498098
20 ХВИЛИН, 25 жовтня 2006, №172 / ТЕРНОПІЛЬСЬКІ НОВИНИ


Один з врятованих євреїв подарував сім’ї Ірини Максимів власноруч виготовлену сокирку для м'яса. Фото Михайло Урбанський

Немає коментарів:

Дописати коментар