Часопис "Ї" №63 - Тернопіль (2010)


Назва: Часопис "Ї" №63 - ТЕРНОПІЛЬ TARNOPOL TERNOPOL
Автори: Тарас Возняк (головний редактор), Ірина Магдиш, Любомира Бойцун, Петро Гуцал, Олесь Пограничний, Михайло Москаль
Веб сторінка: http://www.ji.lviv.ua/n63texts/N63-ternopil.htm
Рік видавництва: 2010

ЗМІСТ

Микола Лазарович Друга столиця ЗУНР
Іван Боберський Щоденник
Любомира Бойцун Родина Барвінських
Любомира Бойцун Музичне життя Тернополя
Тарас Возняк Тернопільські євреї

Любомира Бойцун Путівник вулицями Тернополя:
Вулиця Грушевського
Старий і Малий Ринок
Вулиця князя Острозького
Вулиці Широка, Торговиця й Оболоня
Колеса давнього Тернополя
З історії Міської каси ощадности
Шевченка, 1. Будинок TSL
На перехресті століть (будинок «Українбанку»)
Вулиця Перля
Вулиця кардинала Йосипа Сліпого
Ім’я Лучаківського на карті міста
Вулиця Львівська
Вулиця Листопадова
Вулиці біля Старого парку

Околиці Тернополя

ПРО ВИДАННЯ

Присвячений виключно Тернополю випуск часопису “Ї” представили всім охочим у четвер, 9 вересня, в книгарні “Джура”.

У виданні на 256 сторінок можна дізнатися цікаві факти з історії нашого міста, інформацію про його власників і те, коли Тернопіль мав статус столиці. А 100 сторінок випуску “Ї” займає путівник вулицями міста авторства краєзнавця Любомири Бойцун. Йдеться у журналі навіть про забави, утіхи і бали старого Тернополя.

- Це той спадок, який, хочете ви цього чи ні, ви успадкували, - розповідав під час представлення головний редактор часопису “Ї” та філософ Тарас Возняк. - Його можна знищити, його можна ігнорувати, але на ньому можна робити бізнес. Наше завдання не написати про Тернопіль, а спровокувати вас подумати про своє місто.

Феномен Тернополя, за словами пана Возняка, полягає в тому, що місто дуже сильно руйнували під час двох світових воєн і, відповідно, відбулася зміна населення. Тому місто і втратило свою ідентичність, яку потрібно відновити, продовжує він.

- Скільки є тернопільських родин, які 3-4 покоління жили у цьому місті? Я інколи запитую себе, чому ми так люто відносимося до своїх дворів і під’їздів? Бо ми ще не вжилися у них… Ми увійшли у ті шкаралупки і повинні вжитися.

Саме тому автори присвяченого нашому місту номера “Ї” написали не тільки про минуле Тернополя. У виданні також намагалися показати перспективу міста – відновити його ідентичність, пояснив Тарас Возняк. Але водночас це і корисний для туроператорів путівник, додає редактор.

До речі, видання проілюстрували не тільки старими фотографіями з видами міста, а й печатками різних товариств і навіть зразками довоєнних оголошень. Тираж номера – 1000 примірників.

Газета "20 хвилин" http://te.20minut.ua/news/10183123

Немає коментарів:

Дописати коментар