Родина Максимівих про розстріли євреїв в Петрикові (1941-43рр)


ПАНІ ІРИНО, ВИ ЗГАДУВАЛИ, ЩО ЗА НІМЦІВ, ТИХ ХТО ПЕРЕХОВУВАВ ЖИДІВ В ТЕРНОПОЛІ, РОЗСТРІЛЮВАЛИ В ПЕТРИКАХ, ТАК САМО..?!

Так, ну а як же. 

ЧИ ПРИГАДУЄТЕ КОНКРЕТНІ ВИПАДКИ?

Вони і на цегольні розстрілювали і в Петриках. Но в якому місці то було, де вони то робили я не знаю. 
Славцю, а ти не знаєш, пан Тарас питається за розстріли в Петриках.

Так, то було біля кірпічного заводу. Петриківський міст, пізніше піднімали трошки на право – була цегельня. А то чуть вище чегельні. 

ТОБТО НА ВУЛИЦІ КАРПЕНКА?

Так. Там зараз навіть є пам’ятник, знак (йдеться про петрикіський)ЧИ МОЖЕТЕ ПІДТВЕРДИТИ СПОГАДИ ПРО ТЕ, ЩО РАЗОМ ІЗ ЖИДАМИ РОЗСТРІЛЮВАЛИ ТИХ, ХТО ЇХ ПЕРЕХОВУВАВ?

Ну, були такі. Але в нас я такого не чув, шоби наших українців розстріляли. Такого в нас не було. В нас виводили з гетто, тому, що я жив навпроти (сектор Шептицького,5). Дуже добре бачив, дуже добре то пам’ятаю. Виводили просто, робили акцію. Лапали жидів там на гетто. Хто піймався то його виводили і водили туда. Страшні акції робили.

ВИ КАЗАЛИ, ЩО НІХТО НЕ РОЗБИРАВ (НЕ НАДАВАВ УВАГИ), ЯК НЕДОБИЛИ, ТО...

Нє (підтверджує). Там такі дошки стояли, виходили туда. Там..застрілив то застрілив, не застрілив..то ранив, то впало бідне, так його і... Та земля рухалася, чоловік бачив сам то всьо. Земля рухалася, кров виступала на верх. Так, то було таке. 

ЯК МОЖНА ПОЯСНИТИ, ЧИМ, ТАКУ ЖОРСТОКІСТЬ З БОКУ УКРАЇНСЬКИЙ ПОЛІЦАЇВ (НЕ МАЮ НАУВАЗІ УЧАСТЬ В РОЗСТРІЛАХ, ЗГАДУЮ ВЧИНКИ НА ВУЛИЦЯХ ПО ВІДНОШЕННІ ДО ЖИДІВ)

Тому що вони вислуговувалися перед німцями. То наша нація така... Взяли ту пов’язку.. А зараз мало таких є? І зараз є... Шо не б’ють наших? Свій свого б’є. А скільки загинуло людей.... На кого ти наставляєш? Кого ти б’єш тим кийком?!

БУЛИ ЗЛІШІ НІЖ (УКРАЇНСЬКІ ПОЛІЦІЇ)...

Чи можна говорити про те, що українські поліцаї (колишні сусіди жидів) маючи погані стосунки із жидами до війни, тепер (1941-44) мстилися?

Ні. Такого не було. Там йшли в поліцію такі хлопці молоді. Отакі во як ті зараз – тітушки. Во то во шо показують. Але то «мурові» (сильні) хлопці були, не то шо ті, ото шо мілюзга там...ті злочинці, що з тюрмів їх повипускали і пустили на Майдан. А то були морові хлопці, високі такі.

ЧИ БУВ ЯВНИЙ ОСУД ІЗ СТОРОНИ УКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДИ ЧЕРЕЗ ТО ВСЕ?

Боже, та то кожний сидів такво (тихо). Пане Тараса, та хто там міг там шось сказати чи в свою оборону чи шо...?! 

Та розстріляли хлопчика. Везла німецька фіра. То бачите якось так то всьо попадалося тим людям на очі, такі страшні події в житті. Шо взагалі то забути не можна. Сама історія про хлопчика тут.

Немає коментарів:

Дописати коментар