Карта Тернополя (1829)

Раніше на свому блозі я виставив мапу під назвою "Stadt Tarnopol 1859". Вивчаючи цю мапу, дійшов до висновку, що титул мапи не відповідає власне тій мапі. Як виявилось, відсканований титульний лист мапи "Stadt Tarnopol 1859" я прив'язав зовсім до іншої мапи, а саме "Gemeinde Tarnopol in Galizien Tarnopoler Kreis. Bazirk Tarnopol 1829". Тому аби відкинути можливі неточності довелось знову брати оригінал мапи і більш детально вивчати. Але не все так просто склалось. На зворотній стороні мапи "Gemeinde Tarnopol in Galizien Tarnopoler Kreis. Bazirk Tarnopol 1829" не виявилось зовсім ніяких записів. Мапа була на реставрації, і її титульною стороною наклеїли на паперовий ватман. Відповідно всі дані про лист, подумав, є втраченими. Благо вдалось відсканувати деякі інші листи, що покривають околиці Тернополя. Почавши досліджувати цей інші листи мап на предмет авторства, таки вдалось утотожнити реставрований лист мапи, і те що мапа відноситься до 1829р.

З цих міркувань вирішив видалити повністю пост Stadt Tarnopol 1859 так як у ньому відображається дещо хибна інформація. З часом мапа "Stadt Tarnopol 1859" таки буде виставлена, але вже та мапа, котра відповідає цій назві.

Питання котрі стосувались попередньої мапи я спробую відповісти тут.

Отже, мапа Gemeinde Tarnopol in Galizien Tarnopoler Kreis. Bazirk Tarnopol 1829:
Титул взято з двох листів сусідньої мапи, що відображають Тернопіль і околиці, мапи, котра була виконана тим же авторм і в той же період часу. Іншими словами титул не відповідає власне виставленій мапі, але з високою імовірністю, я б сказав, що цей титул має відношення і до неї.Загальний вигляд мапи:


Фрагмент центральної частини міста у вищій резолюції.


Одне з головних питань до цієї мапи було, що означають кольори будівель? Найкрщою відповіддю на це питання, буде фрагмент легенди до кадастрових мап, котрий також вдалось знайти.


де:
Kirchen - Церкви;
Oeffentliche Gebaude - Громадскі Будівлі (темно рожеві позначення);
Steinerne Gebaude - Камяні Будівлі (рожеві);
Wirthschafts Gebaude - Деревяні Будівлі (жовті);
Ruine - Руїни.

Немає коментарів:

Дописати коментар