Тарнополь на мапі Фон Міга (1780)

 

Отже, мою любі друзі, прийшов час побачити і цей документ, головне було терпіння ))) Щоправда якість бажає кращого, але залишимо це на совісті видавців )) Те що нам потрібно, ми роздивимося і так, то звичайно не те що споглядати оригінал, коли навіть голубими рисочками позначаються струмки чи рови фортифікацій у яки є вода, та все ж таки. Отже Тарнополь на мапі Фон Міга - рік так 1780, фортифікації теоретичнор все ще існують, Коритовськими не пахне, Загребелля до перебудови на палац, місто навіть не є містом, а такою собі фортецею з мінімальним набором міської інфраструктури.

На що перш за все варто звернути увагу?

1. Замок на Загребеллі. Регулярна фортеця з чотирма вежами на кутах та житловим палацом не прибудованим до стін. Місцеположення очевидне.

2. Тарнопольський замок. Ніякиз бокових крил чи алкіржів. Тільки основний гмах замку, оточений муром, замчисько все таки квадратне у плані, з північного боку від замкус видніються якісь забудування, але не чіткі. З південного чіткіші значно. Веж не видно, тільки брама. Цілком імовірнощо їх і не відбудовували після 1675 року.

3. Видно Домініканеський костел та монастир. Цікаво що він так трохи зміщений по осі відносно замку.

4. Від Домініканців у південному напрямку йде східний рів що перетинається з теперішньою Руською, тоді Камянецькою. варто звернути увазу щ довжина східного валу все таки не однакова - тобто від Кушнірської вежі до Камянецької брами і від Камянецької брами до Шевської вежі різні відстані.

5. Що це за хрест одразу за Камянецькою брамою? Може там все таки стояв костел, і Вердум був правий, не маючи на увазі греко-католицьку Успенську церкву? Середня церква позначена окремим хрестом (так само як і надставна), а цвинтар щоб був за міським ровом? Навіть з описів це нереально.

6. Синагога. Тут ніби все чітко.

7. Костел Замойських. Його розібради у 1784, так що це мабуть остання мапа на якій він був зображений. Зате ми тепер точно знаємо де він стояв. І це не одна лінія з замком. Супер.

8. Від замку до костелу Замойських щось таке тягнеться як західний мур?

9. Зверніть увагу на рельєф (вали) місцевості що з півночі та півдня підходять до надставної церкви!

10. Рельєф місцевості позва власне староміською територією. Там де тепер стоять облрада, згодом єзуїти і далі по колу.

2 коментарі:

  1. Вердум був правий, але він постійно путає північ з півднем. Якщо я не помиляюсь, він описував місце розташування польського житлового кварталу з костелом по правій руці від входу в місто. Тільки як треба було стояти?

    ВідповістиВидалити
  2. Вердум був правий, але він постійно путає північ з півднем. Якщо я не помиляюсь, він описував місце розташування польського житлового кварталу з костелом по правій руці від входу в місто. Тільки як треба було стояти?

    ВідповістиВидалити